• rozwiń

Szczepionka pod choinkę

Szczepionka pod choinkę
Foto: TVN24 Foto: Szczepionka pod choinkę

Zamiast fundować bliskim drogie perfumy czy biżuterię, coraz chętniej kupujemy im pod choinkę równie drogie szczepionki. Już wiadomo, że w tym roku będą prezentowym hitem - zapowiada "Metro".

W przychodniach zaroiło się od osób, które pod choinkę postanowiły zafundować bliskim szczepienia. - Wcześniej tak nie było - mówiła dziennikowi dr Wiesława Mazurowska-Magdzik z lecznicy Fundacji Zdrowie przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. - Dziadkowie fundują szczepienia wnuczkom, a rodzice - dzieciom. Często przychodzą do nas razem z nimi. Także od pacjentów coraz częściej słyszę, że to bliscy fundują im szczepionkę pod choinkę - opowiadała.

Małżonkowie w formie gwiazdkowego prezentu fundują sobie chroniące przed zakażeniami i sepsą szczepienia meningokokowe. Rodzice finansują pociechom te przeciw pneumokokom i rotawirusom, a gdy mają dorastające córki - wykładają pieniądze na szczepionkę HPV, która chroni przed rakiem szyjki macicy.

Niestandardowy prezent na gwiazdkę

Najczęściej wybierane są te droższe szczepienia: małżonkowie w formie gwiazdkowego prezentu fundują sobie chroniące przed zakażeniami i sepsą szczepienia meningokokowe (ok. 150 zł), rodzice finansują pociechom te przeciw pneumokokom i rotawirusom (300-400 zł), a gdy mają dorastające córki - wykładają pieniądze na szczepionkę HPV, która chroni przed rakiem szyjki macicy. - Nic dziwnego, że jest często wybierana na prezent, bo kosztuje blisko 1,5 tys. zł i nie każdą młodą osobę na to stać - tłumaczyła Mazurowska-Magdzik.

Szczepionka na znak miłości

Przychodnie wychodzą klientom naprzeciw. Jeśli ktoś chce darować szczepionkę, a nie wie, którą wybrać, może zamówić specjalną kartę pre-paidową, którą wystarczy zasilić odpowiednią kwotą i wręczyć bliskiemu w formie prezentu. Wtedy obdarowany sam wybiera na co się zaszczepi. Czy to faktycznie dobry prezent pod choinkę? Doktor Robert Królak z tej samej przychodni nie ma wątpliwości: - Szczepionka zafundowana bliskiej osobie pod choinkę świadczy o tym, że się o nią troszczymy.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane