• rozwiń
  • WIG20 2218.60 -0.51%
  • WIG30 2520.57 -0.43%
  • WIG 58594.59 -0.44%
  • sWIG80 11625.32 +0.17%
  • mWIG40 3787.37 -0.28%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:14

Dostosuj

Szał świątecznych zakupów przed nami. Blajer podpowiada, jak nie dać się oszukać

Szał świątecznych zakupów. Blajer podpowiada, na co uważać Odtwórz: Szał świątecznych zakupów. Blajer podpowiada, na co uważać
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Foto: Paweł Blajer tłumaczył, na co uważać podczas świątecznych zakupów | Video: Szał świątecznych zakupów. Blajer podpowiada, na co uważać

Kupujesz już świąteczne prezenty? Paweł Blajer wyjaśnia, na co zwrócić uwagę, by robić to z głową. I aby nie dać się oszukać.

- Kupowanie przez internet to z punktu widzenia kogoś, kto chce podarować prezent i nie

jest do końca pewny, czy będzie odpowiadał danej osobie, to bardzo dobra opcja - uważa Paweł Blajer.

W ciągu 10 dni, od kiedy prezent zostanie nam dostarczony, możemy odstąpić od umowy.

- Na kartce piszemy, że odstępujemy od umowy, pakujemy prezent i odsyłamy do sklepu. I firma musi nam oddać pieniądze. Nie trzeba podawać przyczyny odstąpienia od umowy - zaznacza Paweł Blajer.

Co ważne, zasada odstąpienia nie dotyczy płyt, jedzenia i rzeczy sprofilowanych na indywidualne zamówienie.

A za dostarczoną paczkę płacić kartą, przelewem czy gotówką? - Najlepiej płacić kartą. Wówczas mamy dodatkowy dokument dokonania transakcji - zaznacza Paweł Blajer.

W sklepie

"Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się" - to prawidłowa informacja, którą często widzimy w tradycyjnych sklepach. Ale są odstępstwa od tej reguły. Jeśli przedmiot ma wadę, o której nie zostaliśmy poinformowani, możemy go zwrócić. Oddać do sklepu możemy też rzecz, która została wyłączona z tej zasady przez samego właściciela i np. jest przy kasie informacja, że "zabawki można zwrócić w ciągu 14 dni".

A co, jeśli kupujemy zabawkę a ta ma wadę, o której zostaliśmy poinformowani? W takiej sytuacji możemy kupić przedmiot, ale wówczas prawo do zwrotu nie obowiązuje.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane