• rozwiń
  • WIG20 2147.07 -0.59%
  • WIG30 2430.11 -0.53%
  • WIG 56548.82 -0.61%
  • sWIG80 11452.16 +0.05%
  • mWIG40 3595.91 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:02

Dostosuj

Sylwestrowa noc tuż-tuż. Pamiętaj o swoich prawach

Sylwestrowa noc tuż-tuż. Pamiętaj o swoich prawach
Foto: M.Robak/ sxc.hu Foto: Jeżeli fryzura, czy makijaż nie spełnia naszych oczekiwań, powinniśmy to jak najszybciej zgłosić i wyznaczyć termin poprawki

Sylwestrowa impreza okazała się niewypałem? Fryzjer pomalował ci włosy na rudo zamiast na blond ? A może w szatni zgubiono twój płaszcz? Masz prawo do zwrotu pieniędzy, rabatu, a nawet odszkodowania.

Noc sylwestrowa zbliża się wielkimi krokami. Przygotowania idą pełną parą. Dlatego warto sprawdzić, jakie mamy prawa, aby nic nie popsuło nam zabawy.


Kupno biletu na bal oznacza zawarcie umowy. Jeżeli liczba ciepłych dań czy muzyka jest inna niż na plakacie albo w ulotce reklamowej, to powinniśmy interweniować i dochodzić swoich praw.

- Jeżeli organizator nie zapewnił wszystkich atrakcji, powinniśmy złożyć reklamację, domagając się obniżenia ceny za bilet - przekonuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Warto pamiętać, że jeśli do zmiany istotnych warunków umowy - miejsca, ceny, programu itp. - doszło z winy organizatora, to powinniśmy mieć możliwość rezygnacji bez ponoszenia kosztów - dodają eksperci z UOKiK.

Zagubiony płaszcz

Osoby, które będą bawić się na balach, powinny pamiętać, że jeżeli w szatni zaginą im płaszcze, to nie powinny przejmować się tabliczką z napisem: "za zaginięcie lub zniszczenie garderoby szatnia nie ponosi odpowiedzialności". - Taka praktyka jest niezgodna z prawem. Przedsiębiorca odpowiada za rzeczy pozostawione w szatni, nie tylko wtedy, gdy jest płatna - informuje UOKiK.

Jeżeli zaplanowaliśmy sylwestra na stoku narciarskim, a doszło np. do awarii wyciągu, należy nam się zwrot pieniędzy. - Podobnie jak za niewykorzystany karnet z powodu m.in. pogorszenia warunków atmosferycznych - tłumaczy w komunikacie UOKiK.

Przed imprezą

W czasie przygotowań do zabawy powinniśmy pamiętać o naszych prawach. Jeżeli fryzura czy makijaż nie spełnia naszych oczekiwań, powinniśmy to jak najszybciej zgłosić i wyznaczyć termin poprawki.

- Mamy też prawo obniżenia ceny lub przyznanie rabatu. Jeżeli np. trwała spaliła włosy, a zamiast blondu wyszedł inny kolor czy zabieg kosmetyczny wywołał chorobę, to możemy domagać się odszkodowania - tłumaczy UOKiK.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane