• rozwiń

Świetlane czasy dla rolników pod nowym ministrem?

Świetlane czasy dla rolników pod nowym ministrem?
Foto: TVN24 Foto: Wojciech Mojzesowicz składa obietnice rolnikom

Zwiększenie dopłat do paliwa rolniczego z obecnych 55 gr. do 95 gr. i dopłat do materiału siewnego, przesunięcie środków budżetowych na meliorację, wniosek do Brukseli o zwiększenie kwot produkcji mleka dla Polski - to obietnice Wojciecha Mojzesowicza.

Nowy minister rolnictwa robi porządki w resorcie, którym jego poprzedni Andrzej Lepper zarządzał, jak mówi Mojzesowicz, "jak kiepskim PGR-em w PRL-u". Na początek obiecuje rolnikom, "to co im się należy". Mają być większe dopłaty do paliwa rolniczego i nasion, a może nawet większe kwoty mleczne - jesli przyzna je Komisja Europejska. Mojzesowicz zapowiada walkę o to, aby tzw. kwota mleczna (limit produkcji mleka) była przydzielana w zależności od liczby mieszkańców w danym kraju, co pozwoliłoby znacznie zwiększyć jego produkcję w Polsce.

Mojzesowicz zapowiedział, że w agencjach rolniczych będą przeprowadzone zmiany kadrowe, ale nie o charakterze politycznym. Dodał, że o zmianach kadrowych będą decydować kompetencje osób pełniących określone funkcje.

Jako przykład wskazał dyrektor generalną w resorcie, prywatnie żonę posła Samoobrony Mateusza Piskorskiego. Według Mojzesowicza otrzymała ono to stanowisko krótko po ukończeniu studiów, nie posiadając większego doświadczenia i kompetencji. Według nowego ministra, pani dyrektor uciekła na zwolnienie lekarskie przed planowanym przez niego przesunięciem na niższe stanowisko.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane