• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Świąteczne przysmaki z sieci

Świąteczne przysmaki z sieci
Foto: SXC Foto: Coraz więcej Polaków zakupy na świąteczny stół robi w sieci

Bez kolejek, fatygi i wychodzenia z domu - coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy w sieci. W e-sklepach kupujemy już nie tylko prezenty, ale też artykuły spożywcze. Szacuje się, że w tym roku Polacy w okresie przedświątecznym zostawią w e-sklepach spożywczych około 40 mln zł - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Właściciele internetowych sklepów delikatesowych przyznają - to prawdziwe oblężenie. Obroty sklepów zaczęły rosnąć już we wrześniu. - Notujemy 100-procentowy wzrost liczby zamówień. Dziennie w naszym sklepie kupuje 160 osób – ocenia w rozmowie z dziennikiem wiceprezes A.pl, Grzegorz Bielecki.

Sprzedaż wyższa niż przed rokiem

Wyniki sprzedaży znacznie przewyższyły te sprzed roku. - Liczba zamówień jest wyższa o 10 proc. Mamy też o 70 proc. więcej klientów niż przed rokiem – potwierdza Dariusz Leszczyński z E-piotripawel.pl.

Wyższe obroty odnotowała też Alma24.pl. - W stosunku do grudnia 2008 r. realizujemy o ponad 120 proc. więcej zamówień. Dziennie nasz sklep odwiedza średnio 5 tys. osób – mówi Stanisław Krzaklewski z Alma24.pl.

Ale mimo gigantycznej ilości zamówień, nikt nie narzeka na opóźnienia w dostawach, bo firmy zadbały o dodatkową obsługę. - Zatrudniamy dodatkowych pracowników, zwiększamy też dwukrotnie limity dostaw w poszczególnych terminach – zapewnia Dariusz Leszczyński.

Wygoda i oszczędność czasu

W ciągu dwóch lat liczba e-sklepów spożywczych - wynika z raportu E-handel Polska 2009, przygotowanego przez Sklepy24pl. Klienci mają do wyboru około 200 takich marketów na terenie Polski. To na razie jeszcze niewiele w porównaniu z e-sklepami innych branż. Łącznie w sieci działa ich blisko 7,5 tysiąca.

Najbardziej powszechny powód robienia zakupów w sieci - to wygoda. W dalszej kolejności klienci wymieniają możliwość zaoszczędzenia czasu oraz uniknięcie dźwigania toreb z zakupami.

mon ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane