• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Świat zwalnia, Polska zatrudnia

Świat zwalnia, Polska zatrudnia
Foto: TVN24 Foto: Co czwarty pracodawca chce i może zatrudnić więcej osób

Gdy na Zachodzie tempo zatrudnienia maleje, to w Polsce planuje się rekrutację nowych pracowników - wynika z globalnego badania firmy doradczej Manpower.

Z przeanalizowanych przez Manpower planów zatrudnienia wynika, że większość pracodawców na świecie deklaruje zmniejszenie jego tempa. Aż w 25 krajach prognoza zatrudnienia jest niższa niż w III kwartale br. - pisze "Puls Biznesu".

Co czwarty pracodawca będzie szukał

A w Polsce, choć prognozy firm są mniej korzystne niż przed kwartałem,to perspektywy dla osób szukających pracy są wciąż optymistyczne. Rekrutacje zapowiada co czwarty pracodawca w naszym kraju.

Wzrost zatrudnienia deklarują przede wszystkim firmy z sektorów: Budownictwo (34 proc. przedsiębiorstw), kopalnie/przemysł wydobywczy (32 proc.) oraz finanse/ubezpieczenia/nieruchomości/usługi (29 proc.). Najwięcej ofert pracy można się spodziewać w regionie południowo-zachodnim (25 proc. firm) i centralnym (22 proc.)

W rolnictwie raczej zwolnią, niż zatrudnią

W pozostałych, przedsiębiorcy wydają się bardziej ostrożni, jeśli chodzi o zatrudnianie nowych pracowników, ale również planują zwiększanie liczby etatów w najbliższym kwartale. Wyjątkiem jest jedynie sektor Rolnictwo/ Leśnictwo/Rybołówstwo, gdzie spodziewany jest spadek zatrudnienia o ok. 4 proc.

kap/ ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane