• rozwiń
  • WIG20 2335.86 -0.28%
  • WIG30 2669.69 -0.35%
  • WIG 60750.64 -0.29%
  • sWIG80 11965.06 +0.04%
  • mWIG40 4031.58 -0.49%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Świat bije się o chińskich kierowców

Wszyscy liczący się przedstawiciele światowej branży motoryzacyjnej, skoncentrowali się na Szanghaju. W tym najbogatszym chińskim mieście odbywają się wielkie tragi motoryzacyjne. Światowi giganci walczą o jak największy udział w gigantycznym rynku zbytu, jakim stają się Chiny.

- W tym roku charakterystyczne jest duże zaangażowanie się europejskich marek, które wkraczają na chiński rynek - mówi Adam Kornacki z TVN Turbo. Jak mówi dziennikarz, w Chinach samochody posiada tylko około 15 procent obywateli, co powoduje, że pole do dalszego rozwoju sprzedaży jest olbrzymie.

Jak podaje agencja Reuters, pomimo drobnego spowolnienia sprzedaży samochodów w Państwie Środka, wzrost w tym roku jest szacowany na około 27 procent. - Oznacza to około 15 mln samochodów sprzedawanych rocznie - mówi Kornacki.

Dla biednych i bogatych

Jak tłumaczy dziennikarz TVN Turbo, chiński rynek jest bardzo specyficzny. Sprzedają się na nim albo bardzo tanie samochody dla mas, albo te z segmentu pojazdów luksusowych. W Szanghaju wzrok przyciągały zdecydowanie samochody z tej drugiej kategorii.

Na pokazach z nowym samochodem wystąpił między innymi Rolls-Royce. Flagowy producent brytyjskich limuzyn przedstawił nowy model o nazwie "Ghost Extended Wheelbase". Nowość w dziedzinie samochodów luksusowych zaprezentował tez Mercedes, który ujawnił nowy projekt nazwany "Concept A-class".

Premierę w Szanghaju miał tez nowy samochód Citroena DS5, który jest luksusowym hatchbackiem, mającym przyciągnąć młodszych nabywców. Zaprezentowano też koncept nowej dużej limuzyny Volvo, nazwany "Universe".

W dziedzinie pojazdów tanich, po raz pierwszy pokazano model K2 firmy Kia. Pokazano też model nowego VW Garbusa (samochód mały, ale już nie tani). W kategorii pojazdów małych zadebiutował też pojazd Nissana, nazwany Compact Sport Concept.

mk//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane