• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Surfujesz? Praca i podwyżka to pestka

Surfujesz? Praca i podwyżka to pestka
Foto: sxc.hu Foto: Internauci górą

- Internauci lepiej zarabiają i łatwiej dostają pracę - wynika z Diagnozy Społecznej 2011 do której dotarł "Dziennik Gazeta Prawna". Dlatego zainteresowanie internetem rośnie we wszystkich grupach zawodowych.

Jak wynika z raportu "Polacy w Internecie", będącego częścią najnowszej Diagnozy Społecznej 2011, korzystanie z sieci jest obecnie nieodzownym elementem kariery zawodowej. W grupie wiekowej 25-60 lat zatrudnienie znalazło blisko trzy czwarte internautów. I zaledwie 40 proc. tych, którzy z sieci nie korzystają. Szukając pracy co piąty internauta zdobywał nowe kwalifikacje.

Internetowe korzyści dla każdego

- Już wielu pracodawców tylko w sieci prowadzi nabór, więc niekorzystający z niej są z tych możliwości wyłączeni - tłumaczy autor badania dr Dominik Batorski.
Potwierdza to Paweł Leks, członek zarządu portalu pracuj.pl. - Aktywne korzystanie z sieci sprawia, że człowiek ma dostęp do aktualnych informacji, staje się bardziej otwarty na nowe rozwiązania, co mobilizuje go do zmian, również w życiu zawodowym - diagnozuje.

Badania dowodzą, iż zwiększa się zainteresowanie internetem w grupach zawodowych mniej kojarzonych z informatyzacją - choćby wśród rolników. Już co trzeci mieszkaniec wsi używa internetu, a co drugi ma do niego dostęp w domu.
- To już nie jest luksus, to po prostu podstawa codziennej działalności - podkreśla Krzysztof Szubert, przewodniczący komisji ds. informatyki i społeczeństwa informacyjnego z Business Centre Club.

mkg/tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane