• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Superwęzeł na A4

Superwęzeł na A4
Foto: TVN24 Foto: Katowicki odcinek A4 czeka "mały lifting"

W sierpniu rozpocznie się w Katowicach przebudowa "węzła Murckowska" na autostradzie A4. Za dwa lata węzeł będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce i jednym z najbardziej skomplikowanych.

"Węzeł Murckowska" to dziś jedno z najgorszych miejsc na autostradzie A4 w Katowicach. Często tworzą się tam korki, bo ze zjazdów i wjazdów za Centrum Handlowym "Trzy Stawy" korzystają zarówno kierowcy jadący A4 w stronę Bielska i Sosnowca.

- Już dawno podjęliśmy decyzję o przebudowie tego miejsca, ale przygotowanie dokumentacji technicznej oraz projektu zajęło kilka lat - mówi katowickiej "Gazecie Wyborczej" Wojciech Gierasimiuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.

Przetarg na wykonawcę inwestycji został rozstrzygnięty kilka dni temu. Jeżeli nie wpłyną odwołania od firm, które przegrały, kontrakt zostanie podpisany jeszcze w tym miesiącu. Wszystkie inwestycje mają kosztować 290 mln zł. To jednak oznacza korki przez następne dwa lata.
- Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ale nie będą one aż tak dotkliwe, jak się wydaje. Gdy niedawno na tej trasie budowano wiadukty i remontowano jezdnię, korków nie było wiele - uspokaja Gierasimiuk.

Przebudowany węzeł ma być jednym z najnowocześniejszych w Polsce, ale też i jednym z najbardziej skomplikowanych. Drogowcy ostrzegają, że trzeba będzie uważać na znaki, bo kto je przegapi będzie musiał się potem nieco natrudzić, by wrócić na właściwą drogę - czytamy w dzienniku.

Wraz z przebudową zjazdów i wjazdów z al. Górnośląskiej rozpocznie się budowa dwupasmowej drogi dojazdowej w rejonie węzła Francuska o długości 0,4 km (razem z zatoką autobusową i chodnikami) oraz budowa południowej drogi dojazdowej od zjazdu do Trzech Stawów (do końca wiaduktu drogowego nad ul. Trzech Stawów. Powstanie również droga dojazdowa od węzła Murckowska do stacji paliw przy Praktikerze.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane