• rozwiń
  • WIG20 2317.17 +0.60%
  • WIG30 2667.09 +0.68%
  • WIG 59852.70 +0.63%
  • sWIG80 11656.13 +0.15%
  • mWIG40 4074.92 +0.95%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Supernova chce leczyć Polaków

Supernova chce leczyć Polaków
Foto: TVN24.pl Foto: Supernova chce leczyć Polaków

Supernova Capital chce stworzyć poważną alternatywę dla publicznej służby zdrowia. Fundusz inwestycyjny planuje wydać nawet 400 mln zł na na największą w Polsce sieć przychodni i klinik - informuje "Puls Biznesu".

Przygotowania do uruchomienia sieci medycznej idą pełną parą. Pierwszym krokiem jest przejęcie krakowskiego Scanmedu - niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej, który świadczy usługi m.in. dla krakowskich uczelni. - Transakcja jest już bardzo zaawansowana - ujawnia Maciej Zientar, współwłaściciel Supernovej.

Po Scanmedzie przyjdzie kolej na następne zakłady. - Nasz model zakłada stworzenie sieci medycznej z szerokim wachlarzem usług o dużej dostępności. Zależy nam nam na skalowalności tego modelu, co oznacza że można go łatwo powielać na kolejnych rynkach.

Interesują nas też rynki ościenne, gdzie nie zaczął się jeszcze exodus lekarzy na Zachód - wyjaśnia Jerzy Rozłucki, dyrektor inwestycyjny w Supernovej. Cała sieć będzie jednak działała pod jedna marką - najprawdopodobniej Scanmedu.

Oprócz przychodni fundusz chce postawić także na wyspecjalizowane kliniki. Właśnie do nich mają przyjeżdżać klienci z całego kraju.

Nowa sieć będzie zarabiać na kilka sposobów. Podstawowa opieka ma być finansowana głównie dzięki kontraktom z NFZ oraz abonamentom kupowanym przez firmy dla pracowników. Większe zabiegi będą opłacane z kieszeni pacjentów.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane