• rozwiń

Supernova chce leczyć Polaków

Supernova chce leczyć Polaków
Foto: TVN24.pl Foto: Supernova chce leczyć Polaków

Supernova Capital chce stworzyć poważną alternatywę dla publicznej służby zdrowia. Fundusz inwestycyjny planuje wydać nawet 400 mln zł na na największą w Polsce sieć przychodni i klinik - informuje "Puls Biznesu".

Przygotowania do uruchomienia sieci medycznej idą pełną parą. Pierwszym krokiem jest przejęcie krakowskiego Scanmedu - niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej, który świadczy usługi m.in. dla krakowskich uczelni. - Transakcja jest już bardzo zaawansowana - ujawnia Maciej Zientar, współwłaściciel Supernovej.

Po Scanmedzie przyjdzie kolej na następne zakłady. - Nasz model zakłada stworzenie sieci medycznej z szerokim wachlarzem usług o dużej dostępności. Zależy nam nam na skalowalności tego modelu, co oznacza że można go łatwo powielać na kolejnych rynkach.

Interesują nas też rynki ościenne, gdzie nie zaczął się jeszcze exodus lekarzy na Zachód - wyjaśnia Jerzy Rozłucki, dyrektor inwestycyjny w Supernovej. Cała sieć będzie jednak działała pod jedna marką - najprawdopodobniej Scanmedu.

Oprócz przychodni fundusz chce postawić także na wyspecjalizowane kliniki. Właśnie do nich mają przyjeżdżać klienci z całego kraju.

Nowa sieć będzie zarabiać na kilka sposobów. Podstawowa opieka ma być finansowana głównie dzięki kontraktom z NFZ oraz abonamentom kupowanym przez firmy dla pracowników. Większe zabiegi będą opłacane z kieszeni pacjentów.

bgr

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane