• rozwiń
  • WIG20 2321.52 -0.12%
  • WIG30 2665.88 -0.35%
  • WIG 60372.23 -0.26%
  • sWIG80 11904.75 +0.10%
  • mWIG40 4071.71 -0.90%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Stymulację czas skończyć

Stymulację czas skończyć
Foto: PAP/EPA Foto: Najbogatsze państwa wycofają się z planów stymulacyjnych gdy będzie pewne, że gospodarka odżywa

Ropa po 70-80 dolarów za baryłkę i stopniowe odejście od planów stymulacyjnych. To według przyjętej przez liderów G8 deklaracji sposób na wyjście ze światowego kryzysu gospodarczego.

W l'Aquilli we Włoszech trwa drugi dzień szczytu najbardziej uprzemysłowionych państw świata.

Liderzy najbardziej uprzemysłowionych państw świata zgodzili się, że należy przygotować strategie odejścia od planów stymulujących gospodarki. Szefowie rządów podkreślili, że trzeba wprowadzić środki, które będą zachęcać konsumentów do większych wydatków, aby pobudzić zapotrzebowanie.

Kiedy nadejdzie ożywienie...

Przedstawiciele G8 zgodzili się jednak, że odejście od polityki zwiększania wydatków będzie można wcielić w życie dopiero kiedy ożywienie gospodarcze będzie już pewne. Liderzy zgodzili się też, że nie będą dewaluować swoich walut, aby zwiększyć konkurencyjność swych gospodarek. W zamian zobowiązali się do utrzymywania stabilnego systemu monetarnego. Szefowie państw G8 zobowiązali się też do pracy nad reformą systemu finansowego.

Bezrobocie najbardziej niepokoi

"Najbardziej niepokojący" jest przewidywany w 2010 i 2011 roku wzrost bezrobocia - oświadczył podczas szczytu dyrektor generalny Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn

- Szczyt bezrobocia jest jeszcze przed nami - powiedział szef MFW.

Ostrzegł jednocześnie, że "jeśli nie podejmie się energicznych wysiłków dla ratowania rynku pracy, może się okazać, że nie zdołamy przeciwstawić się skutkom bezrobocia".

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane