• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Studia? Ekofizyka albo marketing interaktywny

Studia? Ekofizyka albo marketing interaktywny
Foto: TVN24 Foto: Nowe kierunki studiów

Szkoły wyższe wreszcie zaczęły reagować na potrzeby rynku - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". W nowym roku akademickim szykują dziesiątki nowych kierunków i specjalizacji.

Ekofizyka, energetyka jądrowa, chemia budowlana, marketing interaktywny, analiza bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, a nawet obsługa terminali LNG - to niektóre z nowych kierunków powstających na polskich uczelniach.

Szkoły otwierają je licząc na to, że ich absolwenci nie będą mieli problemów z pracą. – Typowe kierunki, jak socjologia czy dziennikarstwo, to zdecydowanie zbyt mało, dlatego rozszerzamy naszą ofertę w ramach tych kierunków o bardzo szczegółowe specjalizacje, zapewniające potem dogodną pozycję na rynku pracy – mówi na łamach "DGP" prof. Stanisław Mocek, prorektor ds. dydaktycznych warszawskiej uczelni Collegium Civitas.

Ale uczelnie mają też w tym swój interes. Szykują się bowiem do prawdziwego wyścigu po nowych żaków. Do szkół wyższych właśnie zaczyna wkraczać niż demograficzny. W 2015 r. liczba studentów może spaść nawet o jedną trzecią - pisze "DGP".

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane