• rozwiń

Strzały, walki, zamieszki. All inclusive

Strzały, walki, zamieszki. All inclusive
Foto: PAP/EPA Foto: Zamieszki w Kairze

Ostatnie tygodnie diametralnie zmieniły wizerunek Tunezji i Egiptu. Arkadyjskie miejsca turystyczne przeistoczyły się w place walk i zamieszek. Mimo to w internecie nadal znajdziemy mnóstwo ofert wyjazdu do obu krajów.

Mimo, że serwisy informacyjne na bieżąco relacjonują śmiałe wydarzenia rewolucyjne arabskiego świata, Turcja i Egipt to nadal kraje z najbogatszą ofertą wycieczkową. Jeden z największych portali sprzedających oferty wakacyjne wakacje.pl, liczba dostępnych propozycji wyjazdu do kraju Faraona liczy obecnie 114331. Nie gorzej ma się sprawa z Tunezją, gdzie można przebierać spośród 34452 ofert. Można wybierać w terminach do grudnia 2011 roku. Ale jeżeli tylko mielibyśmy ochotę możemy skorzystać z możliwości wyjazdu last minute i już w sobotę znaleźć się w 3,5 gwiazdkowym hotelu w Hurgadzie za 1669 zł w ofercie all inclusive. Sposobność wyjazdów do Egiptu i do Tunezji udostępniają tylko dwa biura podróży Alfa Star oraz Sun&Fun.

Biurom niestraszne zamieszki

Dlaczego biura podróży nie wstrzymały sprzedaży ofert, mimo zalecenia MSZ, by Polacy nie jeździli do Egiptu?

"Uprzejmie informujemy, iż Sun & Fun Holidays Sp. z o.o. cały czas monitoruje sytuację panującą w Egipcie. (...) Oświadczamy także, iż przebywający w kurortach turyści są bezpieczni a na terenie kompleksów hotelowych i w całym regionie nie ma żadnych niepokojących oznak mogących negatywnie wpłynąć na komfort wypoczynku naszych Klientów" - czytamy na stronie internetowej firmy.

Biuro Alfa Star daje swoim klientom możliwość dokonywania zmian w zawartej umowie, ale w wycieczkach wykupionych do końca lutego. "Zważywszy na aktualne wydarzenia w Egipcie oraz ostrzeżenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, uprzejmie prosimy wszystkich klientów, których wyjazd do Egiptu miał się odbyć w dniach od 3 do 28 lutego 2011 r., o przekazanie decyzji o zmianie kierunku lub zmianie terminu, do piątku 04.02.2011 roku" - czytamy na stronie internetowej.

wj//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane