• rozwiń

Strumyk pieniędzy wciąż ciurka do funduszy

Strumyk pieniędzy wciąż ciurka do funduszy
Foto: tvn24.pl Artur Tarkowski Foto: Wpłacający pieniądze do funduszy inwestycyjnych najczęściej wybierają fundusze akcji

Listopad był jednym z najlepszych miesięcy w 2009 roku pod względem napływu środków do funduszy inwestycyjnych. Klienci wpłacili do TFI o 760 mln zł więcej niż z nich wypłacili - wynika z raportu sporządzonego przez Analizy Online i Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami.

- Listopad był jednym z najlepszych miesięcy w 2009 roku pod względem napływu nowych środków do funduszy inwestycyjnych. Po raz siódmy z rzędu saldo wpłat i wypłat było dodatnie i wyniosło 0,76 mld zł - napisano w raporcie.

W sumie od początku roku Polacy wpłacili do funduszy o 1,78 mld zł więcej niż z nich wypłacili, ale w listopadzie klienci TFI byli bardziej aktywni niż przez pierwsze 10 miesięcy roku.

- Podczas gdy od stycznia do października poziom wpłat sięgał 2,3-5,9 mld zł, w listopadzie sprzedaż skoczyła do 7,44 mld zł. Zwiększyła się również aktywność po stronie odkupień, do października sięgały one od 2,9 do 5 mld zł, natomiast w listopadzie osiągnęły poziom 6,68 mld zł - napisano.

Klienci najchętniej wybierali w listopadzie fundusze pieniężne i gotówkowe oraz akcyjne.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane