• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Strona Sejmu z problemami. "Atak na infrastrukturę operatora"

Strona Sejmu z problemami. "Atak na infrastrukturę operatora"
Foto: Piotr Waglowski domena publiczna Wikipedia Foto: Problemy z działaniem strony sejmowej były "wynikiem ataku na infrastrukturę operatora telekomunikacyjnego obsługującego Kancelarię Sejmu"

Od godzin porannych strona internetowa Sejmu działała z kłopotami, bądź nie działała w ogóle. Jak poinformowało nas Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu, "dzisiejsze trudności z dostępem do strony internetowej były wynikiem ataku na infrastrukturę operatora telekomunikacyjnego obsługującego Kancelarię Sejmu".

Jak pisaliśmy, przy próbie wejście na sejmowy serwis internetowy wyświetlał się błąd. O kłopoty zapytaliśmy Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu. Okazuje się, że rzeczywiście system padł ofiarą ataków.

"Dzisiejsze trudności z dostępem do strony internetowej były wynikiem ataku na infrastrukturę operatora telekomunikacyjnego obsługującego Kancelarię Sejmu. Systemy sejmowe działały, natomiast występowały przejściowe problemy z dostępem do nich z zewnątrz" - poinformowało nas Biuro.

"Tego typu ataki nie stanowią zagrożenia dla przechowywanych danych. Spowodowane przez nie utrudnienia dotykają jedynie osoby, które chciałby wejść na stronę internetową i skorzystać z jej zasobów" - dodało.

Kłopoty z działaniem

Z informacji przekazanych nam przez Biuro Prasowe wynika, że pierwsze problemy odnotowano między godziną 4.53 a 6.02 rano.

"W tym czasie nie były one uciążliwe dla odwiedzających stronę. Potem oprócz ataku nastąpiło standardowe wzmożone zainteresowanie stroną związane z rozpoczynającym się posiedzeniem. Ostatecznie ok. godz. 14.00 strona została wyłączona przez służby Kancelarii Sejmu. Obecnie witryna jest ponownie uruchomiona, a jej działanie jest stale monitorowane" - czytamy.

Po godzinie 16.00 strona Sejmu zaczęła działać poprawnie.

Biuro informuje także, że podczas środowego posiedzenia sejmowej Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, "na którym była mowa m.in. o wprowadzeniu nowych rozwiązań informatycznych do obsługi posłów oraz bezpieczeństwie systemów sejmowych", dyrektor Ośrodka Informatyki poinformował posłów "o trwającym ataku".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane