• rozwiń

Streżyńska: Orange będzie robić problemy

Streżyńska: Orange będzie robić problemy
Foto: TVN24 Foto: Anna Streżyńska, prezes UKE

- Dla klientów Orange odstąpienie od umowy może być problemem, gdyż operator wykorzysta wszystkie możliwe zabiegi, by uniemożliwić im bezkarne odejście z sieci - ostrzegała w TVN CNBC Biznes Anna Streżyńska, prezes UKE.

Urząd Komunikacji Elektronicznej ukarał Polkomtel i Centertel za naruszenie obowiązków informacyjnych wobec użytkowników i nakazał im zmianę regulaminów. To wcale nie oznacza, że klienci bez problemu będą mogli odstąpić od umowy, do czego są uprawnieni, jeśli nie akceptują nowych warunków.
- Operatorzy będą unikać wprowadzania zmian do regulaminów, czyli wykonania tego obowiązku polegającego na poinformowaniu klientów o prawie odstąpienia od umowy, a potem na możliwości jego realizacji - tłumaczyła Streżyńska.

Podkreśliła, że kara nie miała na celu umożliwienia klientom zrywania umów, tym bardziej masowego. - Choć może mieć takie skutki - zaznaczyła Streżyńska. Dodała, że kara ma na celu wyegzekwowanie porządku w regulaminach i wzorach umów.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane