• rozwiń
  • WIG20 2321.41 +0.64%
  • WIG30 2656.21 +0.41%
  • WIG 60192.60 +0.36%
  • sWIG80 11866.81 -0.10%
  • mWIG40 4016.05 -0.51%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Streżyńska grozi palcem operatorom

Streżyńska grozi palcem operatorom
Foto: TVN CNBC Biznes/sxc.hu Foto: Operatorzy kontra UKE

Wnioski dużych operatorów komórkowych o zawieszenie uprawnień abonenckich umożliwiających przeniesienie numeru do innej sieci w ciągu 24 godzin zostaną odrzucone - mówi TVN CNBC prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Zdaniem Anny Streżyńskiej, argumentacja operatorów, że nie są gotowi do przeniesiena numeru w ciągu 24 godzin jest bezzasadna. Streżyńska dodaje, że zasady wprowadzonych od lipca zmian, operatorzy znali już jesienią 2007 roku.

- Wszystkie będą załatwione odmownie jeśli chodzi o dużych operatorów komórkowych, natomiast inaczej sytuacja wygląda z wirtualnymi sieciami, bo one są niejako zależne od tego, co jest w sieci macierzystej, więc tam będzie przesunięcie rozpatrzenia wniosków o około miesiąca w czasie, tak, żeby stworzona została czy wymuszona została możliwość przeniesienia numeru w sieci macierzystej i wówczas już nie będzie przeszkód dla sieci romowanej, czyli goszczącej u operatora zasiedziałego - powiedziała TVN CNBC Biznes Anna Streżyńska.

Od poniedziałku obowiązuje rozporządzenie ministra infrastruktury, zgodnie z którym przenoszenie numerów w sieciach komórkowych ma trwać jeden dzień i ma być bezpłatne.

Operatorzy oponują przeciwko tak krótkiemu terminowi na wykonanie usługi, twierdząc, że nie wszyscy z nich są do tego przygotowani. Fakt, że operatorzy złożyli taki wniosek do UKE, zdejmuje z nich obowiązek przenoszenia numerów w ciągu 24 godzin, przynajmniej do czasu odrzucenia ich wniosku.

W 2008 roku w Polsce przeniesiono 190 tys. numerów komórkowych.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane