• rozwiń

Strefa euro coraz bliżej

Strefa euro coraz bliżej
Foto: TVN24 Foto: Strefa euro w Polsce coraz bliżej

- Nie można wykluczyć, że w strefie euro moglibyśmy być w 2012 roku - zapowiedział minister finansów Jacek Rostowski. Jego zdaniem już w 2009 r. Polska może przystąpić do dwuletniego mechanizmu poprzedzającego przyjęcie euro ERM2.

- Nie można wykluczyć, że wejście do ERM2 może się stać w 2009 roku. - powiedział szef resortu finansów. - Nie jest to jednak żadne zobowiązanie - dodał. Powtórzył, że Polska podejmie decyzję o przystąpieniu do tego mechanizmu w momencie, gdy wypełni wszystkie kryteria krajowe do tego niezbędne, a sytuacja na rynkach będzie stabilna.

- Jeśli byśmy nie osiągnęli wiarygodności w momencie wejścia do ERM2, to mogłoby to wiązać się z dużymi kosztami dla gospodarki - powiedział.

Rostowski pokreślił, że "w lutym przestaniemy spełniać kryterium inflacyjne, ale według prognoz Ministerstwa Finansów powinniśmy je ponownie wypełniać w drugiej połowie 2009 roku". - Mamy nadzieję, że nasze prognozy są zbyt pesymistyczne - dodał minister.

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane