• rozwiń
  • WIG20 2321.52 -0.12%
  • WIG30 2665.88 -0.35%
  • WIG 60372.23 -0.26%
  • sWIG80 11904.75 +0.10%
  • mWIG40 4071.71 -0.90%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Strategia rozwoju szyta na miarę

Strategia rozwoju szyta na miarę
Foto: TVN24 Foto: Strategię rozwoju regionalnego resort ma zatwierdzić do końca lipca

Do końca lipca kierownictwo Ministerstwa Rozwoju Regionalnego przyjmie strategię rozwoju regionalnego. Przynajmniej takie ma plany. Jak zapowiedziała w czwartek w Sejmie wiceminister Hanna Jans, dokument ma być przyjęty przez rząd do końca roku. Strategia ma być spójna z przedstawionym w połowie czerwca przez premiera raportem "Polska 2030. Wyzwania rozwojowe".

Do priorytetów polityki regionalnej - które wpisują się w 10 wyzwań reprezentowanych w raporcie premiera

- Jans zaliczyła m.in. "optymalne wykorzystanie potencjałów regionalnych". Chodzi o nacisk na innowacyjność, reagowanie na negatywne trendy demograficzne, generowanie nowych miejsc pracy i poprawę bezpieczeństwa energetycznego kraju.

- Krajową strategię rozwoju regionalnego będziemy opracowywać w oparciu o dostępne analizy, które mamy na poziomie krajowym, jak i europejskim. Opieramy się na modelach, które m.in. obecnie promuje OECD - mówiła wiceminister.

Raport, przygotowany przez zespół doradców strategicznych szefa rządu, kierowany przez Michała Boniego, premier zaprezentował w połowie czerwca. Określono w nim dziesięć najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed Polską w najbliższych dwóch dekadach. Wśród nich wymieniono m.in.: konkurencyjność, sytuację demograficzną, wysoką aktywność zawodową, odpowiedni potencjał infrastruktury, bezpieczeństwo energetyczno-klimatyczne, gospodarkę opartą na wiedzy, rozwój kapitału intelektualnego.

//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane