• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Strajkują, bo zabronili im pić w pracy

Strajkują, bo zabronili im pić w pracy
Foto: sxc.hu Foto: Piwo tylko w czasie lunchu

Ponad ośmiuset pracowników browaru Carlsberg w Kopenhadze nie przyszło w środę do pracy. To ich protest. Pracownikom nie podobają się nowe zasady, wprowadzone przez kierownictwa firmy, które... ograniczyło liczbę piw jaką mogą wypić w czasie pracy.

Jeszcze do niedawna pracownicy Carlsberga mogli pić w pracy tyle, ile tylko chcieli. - Do tej pory wszędzie stały lodówki z butelkami wody, napojami i piwem. W środę wszystkie zostały zabrane. Jedyne miejsce, gdzie można się napić piwa to pracownicza stołówka, a ta otwarta jest tylko w porze lunchu - mówi rzecznik Carlsberga Jens Bekke.

Rzecznik dodaje, że zgodnie z tradycją kierowcy browaru i ludzie pracujący przy taśmie mieli prawo do trzech piw dziennie poza porą obiadową.

Jens Bekke podkreśla, że w ciężarówkach transportujących piwo jest zainstalowany specjalny sprzęt badający stężenie alkoholu we krwi kierowcy, który blokuje i uniemożliwia jazdę człowiekowi, który wypił za dużo.

Polityka alkoholowa

Teraz kierownictwo browaru postanowiło zmienić te zwyczaje. - Czasy się zmieniły i potrzebujemy polityki alkoholowej, którą zaakceptowałoby społeczeństwo. 93 proc. duńskich firm ma taką politykę - mówi Bekke.

Jego tłumaczenia nie przekonują jednak pracowników. W środę w ramach protestu nie pracowało 800 pracowników z głównego zakładu w Kopenhadze, a w czwartek w dalszym ciągu strajkowało 250 pracowników.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane