• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Strajk ratowników oddala się

Strajk ratowników oddala się
Foto: TVN24 Foto: Będą zmiany w ustawie o ratownictwie medycznym

Ratownicy medyczni po kilkudniowych negocjacjach porozumieli się z przedstawicielami ministerstwa zdrowia w sprawie poprawy warunków ich zatrudnienia i zawiesili trwający od 17 czerwca protest.

Podczas rozmów, które z przedstawicielami resortu prowadziła Krajowa Sekcja Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego, strona rządowa zobowiązała się m.in. do znowelizowania ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
- Nowelizacja tej ustawy umiejscowiona jest w planach pracy rządu na drugie półrocze – powiedział wiceminister zdrowia Adam Fronczak.

Wiceminister poinformował także, że szefowa resortu Ewa Kopacz wystąpiła do ministra finansów o uruchomienie środków z rezerwy celowej z przeznaczeniem na ratownictwo medyczne, które jeszcze w tym roku można by przekazać wojewodom.

Protest polegał głównie na oflagowaniu szpitali, wręczaniu ulotek opisujących sytuację ratowników i gdzieniegdzie pikietach przed urzędami lokalnych władz. Przez pewien okres ratownicy domagali się odwołania minister zdrowia Ewy Kopacz, minister pracy Jolanty Fedak i szefa doradców premiera - Michała Boniego.

mkg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane