• rozwiń
  • WIG20 2253.50 -0.91%
  • WIG30 2604.22 -0.88%
  • WIG 59445.14 -0.70%
  • sWIG80 14318.53 -0.31%
  • mWIG40 4611.82 -0.86%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:02

Dostosuj

Strajk pilotów Lufthansy i Germanwings. Chodzi o podwyżki i emerytury

Strajk pilotów Lufthansy i Germanwings. Chodzi o podwyżki i emerytury
Foto: BriYYZ Flickr CC BY-SA 2.0 Foto: Lufthansa to największy lotniczy przewoźnik w Europie

Piloci Lufthansy i Germanwings będą strajkować - zdecydowano w głosowaniu. Tym razem o gotowości podjęcia akcji strajkowych powiadomił związek zawodowy pilotów Cockpit (VC).

- Lufthansa musi się od zaraz liczyć z nieograniczonymi czasowo strajkami – oświadczyła przewodnicząca zarządu VC Ilona Ritter. Będą one dotyczyć linii lotniczych Lufthansa, Lufthansa Cargo i Germanwings.

Z wyprzedzeniem

Nie wiadomo jeszcze, kiedy strajki się odbędą. Jak pisze "Deutsche Welle", związki zawodowe zapowiedziały, że o każdej akcji strajkowej będzie informować z co najmniej 48 godzinnym wyprzedzeniem.

Wiadomo, że strajku nie będzie w okresie wielkanocnym, ponieważ "uderzyłby w szczególnie wielu pasażerów".

Piloci, oprócz podwyżki wynagrodzeń, domagają się utrzymania emerytur zakładowych i regulacji dotyczących pilotów przechodzących na emeryturę przed osiągnięciem 65 lat.

Negocjacje w tych sprawach toczą się już od dwóch lat - przypomina "Deutsche Welle". I dodaje, że pod koniec ubiegłego roku kierownictwo Lufthansy anulowało zobowiązania ws. emerytur zakładowych i regulacji przejściowych dla pilotów i personelu pokładowego.

Lufthansa chce negocjacji

Po tym, jak wyniki głosowania zostały opublikowane, władze Lufthansy wezwały pilotów do powrotu do rozmów.

Koncern jest nadal gotów umożliwić pilotom i personelowi pokładowemu wcześniejsze odejście z pracy. Przekonuje jednak, że konieczne jest wypracowanie nowych regulacji dotyczących nowych pracowników.

W lutym strajk pracowników ochrony sparaliżował pracę lotniska we Frankfurcie nad Menem, trzecim co do wielkości w Europie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane