• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Stracą w OFE, zarobią gdzie indziej

Stracą w OFE, zarobią gdzie indziej
Foto: TVN24 Foto: Stracą na OFE, zarobią gdzie indziej

Rząd ogranicza dopływ pieniędzy do OFE - to dla funduszy zła wiadomość. Ale w rządowym projekcie już dostrzegają one okazję do nowego zarobku i ostrzą sobie zęby na nasze oszczędności w ramach nowych Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego.

Ograniczając strumień pieniędzy z naszych składek płynących do Otwartych Funduszy Emerytalnych, rząd zamierza zachęcić Polaków do dodatkowego oszczędzania na przyszłą emeryturę.

Sposobem maja być nowo tworzone Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego i ulga podatkowa zachęcająca do wpłacania na nie pieniędzy. Według rządowej propozycji od podstawy opodatkowania podatkiem PIT będzie można odliczyć 4 procent wpłaconych do nich środków.

Jak mówi prezes firmy Analizy Online Tomasz Publicewicz, fundusze inwestycyjne już czuja zyski, jakie dadzą im nowe formy oszczędzania. Według niego fundusze już rozpoczęły przygotowania do obsługi nowych kont i batalii o przechwycenie napływającej na rynek gotówki.

- Instytucje finansowe w ogóle sobie ostrzą zęby na te pieniądze, bo to są oczywiście gotowe pieniądze, które na rynku się pojawią. W swojej masie będą stanowiły dość istotny element. Widać przygotowania ze strony TFI do tego, by móc obsłużyć od strony technologicznej np. większą ilość transakcji. Ten zamach na IKZE, na dodatkowe oszczędności, które będziemy mogli odkładać z tym przywilejem podatkowym na pewno będzie - mówi w TVN CNBC Tomasz Publicewicz.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane