• rozwiń

Stopy w Wielkiej Brytanii bez zmian

Stopy w Wielkiej Brytanii bez zmian
Foto: EPA/ scx.hu Foto: Według "Daily Telegraph" Bank Anglii dodrukuje 150 mld funtów

Bank Anglii zdecydował w czwartek, że nie zmienia stóp procentowych, pozostawiając główną z nich na poziomie 0,5 procent. Jest to zgodne z prognozami analityków. BoE podał też, że nie zmienił wartości swojego programu ilościowego łagodzenia polityki monetarnej.

Po dwudniowym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej Banku Anglii utrzymała stopy procentowe na poziomie 0,5 procent, zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów, którzy wzięli udział w ankiecie Reutersa.Bank of England zapowiedział w sierpniu, że nie będzie myśleć o podnoszeniu stóp procentowych do momentu, aż poziom bezrobocia nie zacznie się zmniejszać. Od tego momentu bezrobocie spadło mocniej niż zakładał BoE, tworząc pytanie o to, jak długo można wstrzymywać się z podnoszeniem stóp procentowych.

Zmiana stóp za miesiąc?

BoE pozostawił również bez zmian swój program zakupu obligacji na poziomie 375 miliardów funtów.

Ekonomiści twierdzą, że Bank Anglii może zdecydować się na zmianę stóp procentowych już w przyszłym miesiącu. 6 lutego obędzie się kolejne spotkanie brytyjskiego odpowiednia Rady Polityki Pieniężnej, na której zostanie przedstawiony kwartalny raport nt. poziomu inflacji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane