• rozwiń
  • WIG20 2215.95 +0.68%
  • WIG30 2516.74 +0.59%
  • WIG 58306.15 +0.28%
  • sWIG80 11537.72 -0.45%
  • mWIG40 3795.71 -0.08%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:05

Dostosuj

Stopy procentowe w USA bez zmian

Stopy procentowe w USA bez zmian
Foto: Fed Foto: Szef Fed Ben Bernanke głosował za pozostawieniem obecnych stóp na obecnym poziomie

Amerykańska Rezerwa Federalna pozostawiła stopy procentowe bez zmian - poinformował Fed w czwartek po zakończeniu dwudniowego posiedzenia. Stopa funduszy federalnych pozostała na poziomie 5,25 proc., już po raz ósmy z kolei.

Wcześniej Fed podwyższał koszty kredytu 17 razy od czerwca 2004 roku, za każdym razem o 25 pkt bazowych.

Ankietowani przez agencję Bloomberg ekonomiści nie spodziewali się na tym posiedzeniu Fed zmian w wysokości stóp procentowych. W komunikacie Fed napisano, że inflacja nadal jest dominującym czynnikiem ryzyka dla amerykańskiej gospodarki.

Rynek odebrał tę ocenę Fed jako wskazówkę, że Rezerwa Federalna raczej nie obniży podstawowych stóp procentowych w dalszej części roku.

Fed podał też w komunikacie, że w I połowie roku w amerykańskiej gospodarce można dostrzec umiarkowany wzrost, pomimo korekty na rynku nieruchomości.

Bankowcy z Fed dodali, że gospodarka USA prawdopodobnie nadal będzie się rozwijać w następnych kwartałach w umiarkowanym tempie.

Fed powtórzył, że jego dalsze działania w polityce monetarnej będą zależeć od napływających danych makroekonomicznych i perspektyw dla gospodarki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane