• rozwiń

Stopa bezrobocia w USA ani drgnie. W maju tak jak w kwietniu 6,3 proc.

Mateusz Walczak o bezrobociu w USA w maju 2014 Odtwórz: Mateusz Walczak o bezrobociu w USA w maju 2014
Foto: sxc.hu Foto: Stopa bezrobocia w USA bez zmian | Video: Mateusz Walczak o bezrobociu w USA w maju 2014

Stopa bezrobocia w USA w maju wyniosła 6,3 proc. wobec 6,3 proc. w kwietniu tego roku - podał w piątek amerykański Departament Pracy w komunikacie. Analitycy spodziewali się 6,4 proc.

Jednocześnie wskaźnik zatrudnienia, określający, jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w maju 62,8 proc. wobec 62,8 proc. miesiąc wcześniej.

Więcej miejsc pracy

Podano też, że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w maju wzrosła o 217 tys., podczas gdy w kwietniu wzrosła o 282 tys., po korekcie w dół z 288 tys.

Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła o 216 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 270 tys., po korekcie.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 6,4 proc., oraz wzrostu liczby miejsc pracy w sektorach pozarolniczych o 215 tys. wobec 288 tys. w kwietniu, przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 210 tys. wobec 273 tys. miesiąc wcześniej, przed korektą.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane