• rozwiń

Stop wydatkom

Stop wydatkom
Foto: PAP/EPA Foto: Prezydent USA nie będzie forsować planów zwiększania wydatków

Ameryka wycofa się z planu forsowania większych programów stymulujących gospodarki. Jak donosi "Daily Telegraph", Waszyngton ma zrezygnować z propozycji poszerzenia takich wydatków do 2 proc. globalnego PKB. Z pomysłu wpompowania w światową gospodarkę 2 bilionów dolarów ma się też wycofać Gordon Brown, premier Wielkiej Brytanii.

Jak donosi "Daily Telegraph", przedstawiciel Białego Domu potwierdził, że Ameryka nie będzie forsować propozycji, która nie ma szans na szerokie poparcie.

Według gazety, dzięki wycofaniu się z tych sugestii, G20 zachowa pozory jedności. Na kolejne programy pobudzające gospodarki - i tym samym zwiększanie zadłużenia - nie zgadzają się między innymi Niemcy i Francja.

W wywiadzie dla weekendowego wydania Financial Times kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała, że będzie ostrzegać głowy państw przed nadmiernym zwiększaniem zadłużenia. Według Merkel powiększanie pakietów ożywiających gospodarkę nie przyniesie wcale zrównoważonego wzrostu globalnego PKB.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane