• rozwiń

Stop dla miliona samochodów

Ponad milion samochodów wyłączono w piątek z ruchu ulicznego w Pekinie. To eksperyment komunikacyjno-ekologiczny, który w razie konieczności może być wznowiony w czasie przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.

Eksperyment potrwa do 20 sierpnia. Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości powietrza. Władze liczą na 40-procentową redukcję zanieczyszczenia. W Pekinie jest 2,4 miliona prywatnych samochodów. W ramach eksperymentu kierowcy mogą wyjeżdżać na ulice co dwa dni - zależnie od ostatniej cyfry na tablicy rejestracyjnej: parzystej lub nieparzystej.
Zarządzenie obowiązuje również samochody służbowe. Nie dotyczy jedynie taksówek, autobusów miejskich oraz pojazdów służb ratunkowych. Kara za nieprzestrzeganie ograniczeń w ruchu wynosi 100 juanów (13 dolarów).
W związku z ograniczeniem ruchu samochodowego, około dwóch milionów dodatkowych podróżnych będzie musiało skorzystać z transportu publicznego, głównie metra.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane