• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Stokłosowie ratują majątek

Stokłosowie ratują majątek
Foto: TVN24 Foto: Henryk Stokłosa przekazuje majątek synom

Majątek byłego senatora Henryka Stokłosy nie trafi pod młotek. Powoli przejmują go synowie biznesmena - pisze "Puls Biznesu". Sam Stokłosa, zatrzymany przez niemiecką policję, czeka na przekazanie go polskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

Jeden z najbogatszych ludzi w Polsce, który w niemieckim więzieniu oczekuje na decyzję o wydaniu go polskim władzom, zmienia także strukturę swoich przedsiębiorstw. Jak pisze gazeta, z danych Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że w wielu jego spółkach doszło niedawno do zmian właścicielskich. Ich beneficjentami nie są konkurencyjne firmy, lecz członkowie rodziny Stokłosy.

Ostatnio nastąpiła konsolidacja dwóch największych spółek: Farmutilu z Łmeatem. Obie firmy są w posiadaniu pilskiego potentata. Pełnomocnicy Stokłosy połączenie spółek tłumaczą oszczędnościami.

Żona przedsiębiorcy Anna Stokłosa mówi, że zmiany planowano już od kilku miesięcy. Firmy produkcyjne i handlowe mają skupić się w grupie kapitałowej Farmutil, a rolne znajdą się pod kontrolą spółki AgriFarm. Jej zdaniem, dzięki konsolidacji można było znacznie obniżyć koszty wchodzenia do sieci handlowych.

Anna Stokłosa podkreśla także, że głównymi udziałowcami firm pozostają ona i jej mąż, a synowie mają jedynie pomagać w zarządzaniu majątkiem.


Henryk Stokłosa zniknął z Polski przed 9 miesiącami, kiedy prokuratura chciała go zatrzymać w związku ze śledztwem w sprawie korupcji w Ministerstwie Finansów. Prokuratorzy zamierzają mu przedstawić 22 zarzuty, głównie dotyczące przestępstw skarbowych i korupcji. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.


mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane