• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Stoimy - dróg na Euro nie będzie"

"Stoimy - dróg na Euro nie będzie"
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Malusi uważa, że państwo nie pomaga drogowcom

Nie zdążymy z siecią dróg na euro 2012 - powiedział TVN CNBC Biznes prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa Wojciech Malusi. Budowa dróg i autostrad to pięta achillesowa każdego rządu. Mimo szumnych zapowiedzi rozpoczęcia budowy kolejnych 625 km autostrad i ponad 500 km dróg ekspresowych, wiele inwestycji zostało wstrzymanych ze względów formalno-prawnych.

- Nie wyobrażam sobie, żeby zgodnie z założeniami przyjętymi przy ogłaszaniu Euro 2012, wszystkie miasta, w których będą się odbywały mecze, zostały połączone drogami ekspresowymi. Tutaj leżymy. Rzecznik GDDKiA już od czasów premiera Pola mówi to samo - będzie, proszę się nie przejmować, już mamy wszystkie drogi załatwione, wszystkie programy zrobione. A my stoimy. Najgorsze, że państwo nam nic nie pomaga - alarmuje Malusi.

Trzeba pieniędzy z budżetu

- Zapowiedzi ministra Grabarczyka się nie sprawdzają - powiedział TVN CNBC Biznes Malusi. Prezes OIGD uważa, że chociaż Polska może liczyć na duże dofinansowanie z Unii Europejskiej na drogi, to pieniędzy jest wciąż zbyt mało.

- My nie widzimy tych pieniędzy, niestety. Zapowiedź pana ministra Grabarczyka z ubiegłego roku, że co najmniej 21 miliardów złotych będzie przeznaczone na drogi w roku 2008, niestety się nie sprawdza - narzeka.

Z wyliczeń Milusiego wynika, że aby możliwe było wybudowanie wszystkich zaplanowanych dróg, trzeba przeznaczyć z budżetu dodatkowe 80 mld złotych. - UE daje tylko 40 mld i ani grosza więcej, no to skądś ta reszta musi pochodzić - mówi, oceniając koszt budowy dróg na 121 mld zł.

PRZECZYTAJ O PRAWNYCH PRZESZKODACH PRZY BUDOWIE DRÓG NA EURO

sm/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane