• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Stoen skarży decyzję URE

Stoen skarży decyzję URE
Foto: TVN24.pl Foto: Uwolnienie cen energii wciąż budzi kontrowersje

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpatrzy zażalenie wniesione przez RWE Stoen. Koncern skarży się na postanowienie prezesa Urzędu Regulacji Energetyki wstrzymujące uwolnienie cen energii.

RWE Stoen jest drugą po szwedzkim Vattenfall dostawcą energii, który zaskarżył decyzję prezesa URE Mariusza Swory. W zeszłym tygodniu Swora wysłał pisma do firm energetycznych informując o wstrzymaniu decyzji o uwolnieniu cen, którą jeszcze w październiku podjął poprzedni szef URE.

Decyzja o uwolnieniu cen w praktyce oznaczałaby, że firmy energetyczne, posiadające koncesję na obrót energią, byłyby zwolnione z obowiązku przedkładania do zatwierdzenia taryf dla energii elektrycznej. Do tej pory, za pomocą taryf URE kontrolował, czy ceny prądu nie są zbyt wysokie.

Swora argumentował, że poprzedni prezes URE, godząc się na uwolnienie cen, nie wziął pod uwagę opinii Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W ocenie szefa URE, decyzja o uwolnieniu cen jest sprzeczna ze stanowiskiem Komisji Europejskiej, które głosi, że celem zmian ma być przede wszystkim poprawa sytuacji konsumenta.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane