• rozwiń

Stoen podnosi ceny energii

Stoen podnosi ceny energii
Foto: TVN24 Foto: Od 1 lipca Stoen podnosi ceny

Od lipca klienci Stoenu zapłacą więcej za energię elektryczną. Podwyżka będzie dotyczyć gospodarstw domowych. Firma wylicza, że miesięczny rachunek przeciętnej rodziny wzrośnie o 1,68 złotych.

W tym roku to już druga podwyżka cen dla klientów stołecznej firmy. Obejmie ponad 850 tysięcy klientów indywidualnych, co stanowi 5,5% całego polskiego rynku energetycznego.

Zmiana taryf, według RWE Stoen, nastąpiła ze względu na wzrost cen na rynku hurtowym. - W pierwszym kwartale 2008 roku nastąpił ponad 60-procentowy wzrost cen energii - głosi komunikat Stoen.

Bez zgody URE

- Stoen nie występował do Urzędu Regulacji Energetyki z wnioskiem o zmianę taryfy. Zgodnie z prawem energetycznym bez konsultacji z URE może tylko obniżyć cenę energii. Jeśli zwrócą się do nas z odpowiednio umotywowanym wnioskiem, rozpatrzymy go. Na razie nic takiego nie miało miejsca - powiedziała Agnieszka Głośniewska, rzecznik prasowy URE.

Firma nie zgadza się z tą argumentacją. Po poprzedniej podwyżce, która także nie była uzgodniona z URE, spór o to czy należy zgłaszać zamiar zmiany cen do urzędu toczy się w sądzie.

Prezes URE zatwierdził zmiany taryf dla energii elektrycznej dla 14 Operatorów Systemów Dystrybucyjnych (OSD) od 1 maja. W wyniku tych zmian wzrost cen energii wyniósł średnio 2 procent.

eko/pra

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane