• rozwiń

Stoczniowcy odpraw nie dostaną

Stoczniowcy odpraw nie dostaną
Foto: TVN24 Foto: Stoczniowcy ze Szczecina bez odpraw

Otrzymali odszkodowania sięgające 60 tys. zł i odprawy już im się nie należą - orzekł prawomocnie sąd, przed którym zwolnieni ze Stoczni Szczecińskiej Nowa domagali się dodatkowych pieniędzy. O sprawie pisze szczecińska "Gazeta Wyborcza".

Jak przypomina "GW", stoczniowcy, którzy stracili pracę w SSN, zgodnie z zapisami w specustawie stoczniowej otrzymali odszkodowania od 25 do 60 tys. zł na rękę.

Część byłych pracowników przy wsparciu związków zawodowych postanowiła jednak walczyć o odprawy, jakie w czasie zwolnień grupowych przyznawane są w innych zakładach pracy. Sprawy kilku pracowników trafiły do sądu pracy. Ten uznał, że specjalna ustawa przyznała stoczniowcom odszkodowania, ale nie odprawy. I oddalił pozwy.

Stoczniowcy odwołali się i problemem zajął się sąd apelacyjny. W piątek podtrzymał wcześniejsze orzeczenie. Związkowcy nie wiedzą jeszcze, czy zdecydują się na wniosek o kasację wyroku - pisze "GW".

bgr//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane