• rozwiń
  • WIG20 2116.45 +0.40%
  • WIG30 2420.00 +0.41%
  • WIG 56396.32 +0.49%
  • sWIG80 11595.00 +0.03%
  • mWIG40 3775.92 +0.53%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:32

Dostosuj

Stocznie już prawie sprzedane

Stocznie już prawie sprzedane
Foto: TVN24 Foto: Stocznie czekają na decyzje właściciela

- W czwartek zostały podpisane umowy sprzedaży części majątku stoczni Gdynia i Szczecin z firmą Stichting Particulier Fonds Greenrights działająca w imieniu spółki United International Trust N.V.- poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu. Reszta umów ma zostać podpisana w piątek.

ARP sprzedała podzielony na części majątek obu stoczni w maju w 31 aukcjach. Stichting Particulier Fonds Greenrights wylicytowała w imieniu UIT części majątku stoczni Gdynia za którą zapłaci 270 mln zł netto i części majątku stoczni Szczecin za ponad 94 mln zł netto.

Jak poinformowała ARP podpisane umowy wejdą w życie po przeprowadzeniu całej formalnej procedury administracyjnej.

Wszyscy czekają na konkrety

Skarb Państwa, w imieniu którego ARP sprzedawała stocznie, liczy, że nowy inwestor, dość tajemniczy jak na razie, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami będzie kontynuował budowę statków w obu zakładach. O swoich ostatecznych decyzjach UIT ma poinformować wkrótce.

- Podpisane umowy stanowią kolejny ważny krok w kierunku zapewnienia jak największej liczby miejsc pracy w Stoczni Gdynia SA i Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o. Główny inwestor, który zakupił kluczowe składniki majątku obu stoczni nadal deklaruje kontynuowanie budowy statków, co więcej zamierza również prowadzić równolegle inną działalność – powiedział Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu SA. - W najbliższym czasie inwestor przeprowadzi rozmowy z aktualnymi zarządami stoczni, aby ustalić formułę dalszego zarządzania posiadanym majątkiem – dodał Wojciech Dąbrowski.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane