• rozwiń
  • WIG20 2144.27 -1.27%
  • WIG30 2436.89 -1.14%
  • WIG 56800.46 -1.19%
  • sWIG80 11596.18 -0.52%
  • mWIG40 3715.94 -0.93%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:22

Dostosuj

Stocznia słabo się sprzedała

Firmy Energomontaż Północ Warszawa i Stocznia Nauta Gdynia wylicytowały w czwartek część majątku stoczni Gdynia o łącznej wartości około 90 mln zł - poinformował zarządca kompensacji stoczni Roman Nojszewski z firmy Bud Bank Leasing. Wartość całego majątku została wyceniona na 300 mln zł.

Aukcje na kawałki majątku odbyły się w czwartek ok. południa. Wystawione do przetargów nieruchomości były warte 267 mln złotych natomiast projekty statków warte były 33 mln złotych. Z pięciu firm, które po wpłacie wadium były uprawnione do wzięcia w nich udziału, na placu boju zostały dwie.

Stocznia Nauta wylicytowała m.in. "rejony wyposażenia statków i prefabrykacji przestrzennych", a spółka Energomontaż Północ Warszawa wygrała przetarg na rejon montażu statków, czyli tzw. mały dok. Pierwsza spółka zapłaci za wylicytowany majątek 33 mln zł, a druga - 57 mln zł.

- Udało się sprzedaż jedną z najważniejszych części stoczni Gdynia, na której odbywała się produkcja statków - podkreślił Nojszewski. Dodał, że nie udało się jednak sprzedać dużego doku, jednej z najważniejszych części stoczni

Energomontaż Północ XXL

W związku z wygraniem przetargu spółka Energomontaż Północ wydała specjalne oświadczenie. - Zarząd Energomontażu-Północ szacuje, że w ciągu najbliższych 2-3 lat na przejętym terenie zainwestuje kilkanaście milionów złotych. Pieniądze zarówno na zakup Zespołu 4 Stoczni Gdynia, jak i dalsze inwestycje będą pochodziły ze środków własnych spółki - napisano.

Teren i majątek kupiony w przetargu ma wykorzystywać przede wszystkim spółka zależna Energomontaż Północ Gdynia, zajmująca się produkcją " trudnych i skomplikowanych konstrukcji wielkogabarytowych".


W piątek odbędą się aukcje ma części majątku stoczni w Szczecinie. Niewylicytowany w czwartek majątek zostanie wystawiony do sprzedaży na aukcjach jeszcze w tym roku.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane