• rozwiń

Sto tysięcy chętnych na Tauron

Sto tysięcy chętnych na Tauron
Foto: TVN24 Foto: Na Tauron do czwartku zapisało się sto tysięcy chętnych

Ministerstwo skarbu państwa może zwiększyć pulę akcji przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych w ofercie publicznej Tauronu Polska Energia SA z 20 do 25 procent - mówi na kilka godzin przed zakończeniem zapisów na akcje wiceminister skarbu Jan Bury.

- Wczoraj mieliśmy informacje już że przekroczono 100 tysięcy chętnych zapisanych w biurach maklerskich, więc wydaje się, że dzisiaj do godz. 24, to będzie przekroczenie dość istotne. Prospekt na to pozwala, żeby pule zwiększyć 25 procent. Rozważamy to w przyszłym tygodniu - powiedział wiceminister Bury przed kamerą TVN CNBC Biznes.

Rząd ogółem zamierza sprzedać do 52 procent akcji Tauronu. Piątek jest ostatnim dniem zapisów na akcje dla inwestorów indywidualnych. Ostateczna cena emisyjna zostanie ustalona 22 czerwca, nie będzie ona wyższa niż 70 groszy.

Zapisując się na papiery Tauronu trzeba deklarować zakup liczby akcji podzielnej przez 9. Związane to jest z trwającym procesem scalania akcji, którego zakończenie planowane jest przed przydziałem papierów spółki. W wyniku procesu scalania liczba akcji Tauronu zmniejszy się w stosunku 9:1, a ich jednostkowa wartość nominalna wzrośnie dziewięciokrotnie.

Sama spółka przygotowuje program lojalnościowy dla swych akcjonariuszy: inwestorzy indywidualni, którzy utrzymają akcje w portfelu przez rok od giełdowego debiutu, dostaną do 15 procent rabatu na kupowaną w firmie energię elektryczną.

Wejście Tauronu na parkiet to po PZU największa tegoroczna oferta publiczna na polskim rynku i jedna z większych w Europie.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane