• rozwiń
  • WIG20 2232.38 -0.73%
  • WIG30 2528.66 -0.80%
  • WIG 58751.94 -0.66%
  • sWIG80 11557.96 -0.28%
  • mWIG40 3748.37 -0.84%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:30

Dostosuj

Steve Wozniak: iPhone 6 pojawił się o trzy lata za późno. Apple stracił na tym

Steve Wozniak: iPhone 6 pojawił się o trzy lata za późno. Apple stracił na tym
Foto: EPA Foto: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

iPhone 6 pojawił się na rynku o 3 lata za późno, uważa jeden ze współzałożycieli Apple Steve Wozniak. Większy wyświetlacz w iPhonie pozwoliłby na zdecydowanie większy udział w rynku i skuteczniejsze konkurowanie z Samsungiem.

W trzecim kwartale udział Samsunga w rynku smartfonów sięgnął 24 proc. w porównani do 12 proc. Apple. iPhone miał tracić na tym, że konsumenci woleli smartfony z dużymi ekranami na systemie Android.

Sympatyk Apple

Wozniak opuścił Apple w 1987 roku, ale nadal jest fanem firmy, którą wywindował na sam szczyt Steve Jobs. Lubi testować technologiczne gadżety, zanim trafią do szerszego obiegu.

- Technologia jest jak piosenka. Możesz poznać jej szczegóły od kogoś, ale nie jesteś jej pewien dopóki sam jej nie usłyszysz - mówi Wozniak.

Według niego gadżety są coraz bardziej skomplikowane i nikt nie jest już w stanie stworzyć ich  w garażu, ponieważ urządzenie technologiczne są coraz mniejsze i bardziej skomplikowane (pierwszy komputer Apple'a powstał w garażu rodziców Jobsa).

Steve Wozniak odniósł się także do nowego produktu Apple'a: smartwatcha. Kupił już wcześniej kilka takich zegarków innych marek, jednak szybko zrezygnował z nich na rzecz smartfonów. Bo, jak stwierdzi, woli duże wyświetlacze. Jednak uważa, że Apple ma szansę na sukces w sprzedaży tego gadżetu, bo "jest wiele nadgarstków" a produkt spod znaku nadgryzionego jabłka wyróżnia się spośród pozostałych smartwatchów.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane