• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Steve'a Forbesa rady na kryzys

Steve'a Forbesa rady na kryzys
Foto: CNBC Foto: Steve Forbes komentuje nowe plany regulacji rynków finansowych

Wykup papierów skarbowych przez Fed to błędna polityka - ostrzega Steve Forbes. Szef znanego magazynu biznesowego sugeruje, że amerykańska Rezerwa Federalna powinna teraz agresywnie skupować papiery wartościowe związane z rynkiem kredytów hipotecznych. Forbes komentował dla CNBC nowe plany regulacji rynków finansowych, zaproponowane przez Waszyngton.

W opinii Forbesa, wzmacnianie Rezerwy Federalnej przez rząd jest "nieco ironiczne", bo dotychczas nie zdołała ona wprowadzić "właściwego nadzoru nad systemem bankowym, nad którym powinna mieć kontrolę". Przypomniał on jednocześnie, że "luzowanie polityki monetarnej przez Fed w 2003 i 2004 roku oznaczało dodruk nadmiernej ilości pieniądza", a to z kolei sprawiło, że na rynku powstała "bańka".

Poza tym Fed zmaga się obecnie z innymi ważnymi problemami. - Pierwszy to obawa przed przyszłą inflacją, problemem pozostaje też nasz system finansowy, który ciągle nie funkcjonuje prawidłowo - zauważył Forbes.

"Wykup kredytów zamiast skupowania papierów skarbowych"

Szef magazynu biznesowego przekonuje, że Rezerwa Federalna musi teraz przyczynić się do ożywienia rynku kredytowego. Forbes zasugerował, że Fed nie powinien już skupować papierów skarbowych.

- Powinien spełnić swe obietnice o agresywnym wykupie papierów wartościowych związanych z kredytami hipotecznymi, po to, by pobudzić rynek nieruchomości - radził. Jego zdaniem, Fed powinien też skupować pakiety kredytów związanych m.in. z kartami kredytowymi i samochodowymi.

mon/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane