• rozwiń
  • WIG20 2225.55 -0.37%
  • WIG30 2524.21 -0.29%
  • WIG 58747.53 -0.01%
  • sWIG80 11612.96 +0.36%
  • mWIG40 3766.56 +0.53%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:17

Dostosuj

Steinmeier u Putina i najdroższe ulice świata. Dziś w TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP/EPA Foto: Szef niemieckiej dyplomacji odwiedził we wtorek Moskwę po wcześniejszej krótkiej wizycie tego samego dnia w Kijowie

W środę w TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się, co wyniknie z rozmowy szefa MSZ Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Pokażemy także najdroższe ulice handlowe świata.

Do spotkania Putina ze Steinmeierem doszło we wtorek wieczorem w Moskwie. Powołując się na wiadomości uzyskane od niemieckiej delegacji, agencja dpa poinformowała, że 75-minutowa rozmowa obu polityków była "poważna i otwarta", a w jej trakcie dokonano wymiany poglądów na temat "dróg wyjścia z kryzysu ukraińskiego, które mogłyby otworzyć nowe perspektywy współpracy".

Jak podkreśla Reuters, przyjazd Steinmeiera jest pierwszą wizytą w Moskwie złożoną przez wysokiej rangi przedstawiciela Niemiec od początku kryzysu ukraińskiego.

Kosmiczny śmieć czy niszczycielska broń?

Financial Times donosi, że od kilku miesięcy w kosmosie lata tajemniczy obiekt. Co więcej, należy on do Rosji. Nie wiadomo jednak dokładnie co to jest. Być może jest to zwykła sonda, ale kosmiczne wywiady państw zachodnich biją na alarm i twierdzą, że to może być bardzo niebezpieczny przeciwnik, który niszczy satelity prosto z kosmosu.

Czy może to oznaczać, że Moskwa chce ożywić swój program kosmiczny?

Drogie ulice

Na naszej antenie przyjrzymy się również najnowszemu raportowi "Główne ulice handlowe na świecie", przygotowanego przez firmę doradczą Cushman & Wakefield. Gdzie jest najdrożej i jak na tle innych wypada Polska? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane