• rozwiń

Starszy pan zapłaci 15 mln dol. za kreatywną księgowość

Starszy pan zapłaci 15 mln dol. za kreatywną księgowość
Foto: TVN24 Foto: Za czasów Greenberga w AIG stosowano "kreatywną księgowość"

Maurice "Hank" Greenberg, były prezes American International Group, zgodził się zapłacić 15 mln dolarów w związku z zarzutami, jakie stawia mu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC). Chodzi o stosowanie przez AIG księgowych sztuczek, które miały wpływ na wyniki finansowe w latach 2000-2005.

SEC oskarżyła o stosowanie i akceptowanie księgowych sztuczek Greenberga i ówczesnego dyrektora finansowego AIG, Howarda Smitha. Ten drugi będzie musiał zapłacić 1,5 miliona dolarów.

- Prezesi nie mogą unikać prawdy i konsekwencji swoich działań, stosując sztuczki i zatwierdzając zniekształcone raporty finansowe - powiedział Robert Khuzami z SEC.

84-letni obecnie Maurice "Hank" Greenberg przestał pełnić funkcję prezesa AIG w 2005 r., po tym jak oskarżono go i kierowaną przez niego firmę o przekręty finansowe. Rok później SEC zmusił AIG do zapłaty 700 mln dolarów i dodatkowo 100 mln dol. kary.

bgr/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane