• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

"Stare" karty kredytowe BPH do kosza

"Stare" karty kredytowe BPH do kosza
Foto: TVN24 Foto: Kończy się czas na aktywację nowych kart kredytowych Pekao klientów przeniesionych z Banku BPH

Karty kredytowe klientów Pekao przeniesionych tam z Banku BPH w niedzielę staną się bezużytczne. W tym tygodniu mija ostateczny tez ostateczny termin na aktywowanie nowych kart kredytowych Pekao - przypomina "Gazeta Prawna".

- Karty kredytowe byłym klientom Banku BPH zostaną zablokowane 30 marca, w godzinach porannych - potwierdza "GP" Arkadiusz Mierzwa z Pekao. Rzecznik dodaje, że jednocześnie minie termin, w którym klient może aktywować nową kartę, tę z logo banku Pekao.

Termin ten już raz został przesunięty, gdy okazało się, że niewielu klientów zdążyło to zrobić. Tym razem przedstawiciele banku twierdzą, że stopień odsetek aktywowanych już wydanych kart jest wysoki.

Nowa karta, wyzerowane saldo
Tymczasem klienci, którzy wcześniej aktywowali karty kredytowe, dostają wyciągi z zerowym saldem. Nie powinni jednak się nim sugerować. Rzecznik banku wyjaśnia, że klient otrzymuje taki wyciąg do starej karty, a faktyczny stan zadłużenia będzie podany na kolejnym, który zostanie wydany już do nowej karty, z nowym numerem rachunku.

Wyciągi mają być generowane i wysyłane w tych samych cyklach, jak dotychczasowe dotychczas. Jednocześnie zmieniają się numery rachunków, na jakie powinny być realizowane przelewy ze spłatami zadłużenia kart kredytowych.

Brak podglądu dla nie zmigrowanych
Osoby, które aktywowały nowe karty kredytowe wydane przez Pekao, ale ich oddział nie został jeszcze "zmigrowany" na platformę Pekao, nie mają możliwości podglądu rachunku swej karty w internecie.

Jest to ta grupa klientów, która korzysta jeszcze z systemu Sezam. Wynika to ze stopniowego przenoszenia rozliczeń do Pekao - system banku "nie widzi" starego Sezamu z BPH.

Te osoby, aby dowiedziec się o stanie swoich rozliczeń, muszą więc czekać na nowy wyciąg lub zasięgnąć informacji przez infolinię.

Karty debetowe też do wymiany
Cały czas trwa wymiana kart debetowych. Odbywa się to stopniowo wraz z przenoszeniem poszczególnych oddziałów do systemu rozliczniowego Pekao. Bank zamyka rachunek każdej z kart na tydzień przed migracją oddziału na nową platformę informatyczną.

Na nowych kartach debetowych są ustalone automatycznie limity kwotowe w wysokości 5 tys. zł dziennie i 10 tys. zł miesięcznie, ale możliwa jest ich zmiana. W pierwszej fazie migracji były one ustawione na dużo niższym poziomie i w wyniku sygnałów od klientów zostały podniesione.

mpj/prm/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane