• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Starcie komórkowych gigantów

Starcie komórkowych gigantów
Foto: sxc.hu; apple.com Foto: Nokia już wielokrotnie wcześniej zarzucała Apple naruszenie patentów

Nokia występuje przeciw Apple. Fiński koncern zwrócił się do Międzynarodowej Komisji Handlu w USA o wszczęcie dochodzenia w sprawie rzekomego pogwałcenia przez Apple siedmiu patentów. Rzecznik Nokii powiedział, że Apple narusza patenty jego firmy w niemal wszystkich swoich produktach - iPhonach, iPodach i komputerach.

Nokia oczekuje decyzji Komisji Handlu w ciągu 30 dni.

Ten największy producent komórek na świecie jest wręcz zdania, że Apple buduje swój biznes na zastrzeżonych prawnie innowacjach, wymyślonych w Nokii. Zastrzeżenia Finów dotyczą takich elementów urządzeń cyfrowych jak kamery czy anteny, a także technologii związanych z oszczędzaniem energii.

To nie pierwsza odsłona konfliktu między tymi gigantami rynku elektroniki użytkowej. Firmy oskarżały się już wcześniej nawzajem o kradzież patentów. Fiński koncern pozwał już do sądu Apple twierdząc, że Amerykanie skorzystali z opatentowanych przez niego rozwiązań technologicznych przy konstruowaniu iPhone'a. Zdaniem Nokii, Apple wykorzystywał jej patenty we wszystkich modelach iPhone'a.

ram//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane