• rozwiń

Srebrny rekord 30-lecia

Srebrny rekord 30-lecia
Foto: TVN24 Foto: Uncja srebra kosztuje niemal 32 dolary (n/z sztaby kruszcu produkowane w KGHM)

Srebrny kruszec tak drogi nie był od przeszło trzydziestu lat. W piątek rano cena uncji srebra (31,1 gramów) wspięła się do poziomu 31,95 dolarów. Takich cen na rynku nie widziano od marca 1980 roku.

Popyt na srebrny kruszec napędzają zarówno inwestorzy, liczący na dalsze wzrosty ceny, jak i odbiorcy przemysłowi, którzy potrzebują go do bieżącej produkcji - zwłaszcza w branży elektronicznej. Tylko w ciągu ostatnich czterech tygodni cena srebra wzrosła o 1/5.

Także na rynku złota widać trend wzrostowy ceny, która najwyraźniej zmierza do poziomu 1 400 dolarów za uncję. W piątek rano kosztowała ona 1 388,15 dol. - najwięcej od ponad pięciu tygodni.

Od końca stycznia cena złota wzrosła o ok. 50 dolarów. Powody to przede wszystkim oczekiwania inflacyjne, ale także obawy o destabilizację sytuacji na Bliskim Wschodzie i wzmożonego popytu w Chinach - wynika z opracowania analityków Commerzbanku.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane