• rozwiń

Sprzedaż rośnie, ale słabo

Sprzedaż rośnie, ale słabo
Foto: sxc.hu Foto: Sprzedaż detaliczna w górę

Sprzedaż detaliczna w styczniu wzrosła o 5,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2010 roku, po wzroście o 12,0 proc. rok do roku w grudniu. Miesiąc do miesiąca sprzedaż spadła o 28,6 proc. - poinformował w środę GUS. To dane słabsze od oczekiwań.

Sprzedaż detaliczna realnie wzrosła w styczniu o 2,1 proc. rok do roku.

Dane opublikowane przez GUS nieco rozczarowują. Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że sprzedaż detaliczna w styczniu rok do roku wzrosła średnio o 8,5 proc., a w ujęciu miesięcznym spadła o 26,9 proc.

Obroty w handlu detalicznym w styczniu 2011 r. wzrosły o 13,4 proc. rok do roku, po wzroście w grudniu o 14,6 w ujęciu rocznym - poinformował GUS.

GUS podał też, że sprzedaż hurtowa przedsiębiorstw handlowych wzrosła w styczniu o 22,1 proc. rok do roku, po wzroście w grudniu o 18,6 proc., a miesiąc do miesiąca spadła o 9,4 proc.

Sprzedaż hurtowa przedsiębiorstw hurtowych wzrosła w styczniu o 18,7 proc. rok do roku, po wzroście o 11,9 w grudniu, a w ujęciu miesięcznym spadła o 6,4 proc.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane