• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Spotkanie z Rosją ws. embarga już w grudniu

Spotkanie z Rosją ws. embarga już w grudniu
Foto: TVN24 Foto: Spotkanie z Rosją ws. embarga już w grudniu

Polska wraz z Rosją i Komisją Europejską przygotowuje na grudzień spotkanie w sprawie rosyjskiego embarga na polskie produkty rolne - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki.

- To są inicjatywy zbieżne: i Polski, i Rosji, i Komisji Europejskiej - powiedział minister na konferencji prasowej. Dodał, że w poniedziałek rozmawiał na temat przygotowywanego spotkania z unijnym komisarzem ds. zdrowia Markosem Kyprianu.

Sawicki uzasadniał zapowiadane spotkanie lepszą atmosferą w sprawie obowiązującego od dwóch lat embarga, wskazując na ostatnie wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina. - Te sygnały, które płyną z konferencji Putina i expose premiera Tuska, wskazują na to, że po stronie politycznej nastąpiła pewna odwilż. Jestem przekonany, że przy pomocy Komisji Europejskiej jesteśmy w stanie ten rynek otworzyć - zadeklarował.

Tłumacząc się dobrem negocjacji, odmówił podania szczegółów: kiedy, gdzie i na jakim szczeblu politycznym odbędzie się spotkanie. Zapewnił, że Polska aktywnie uczestniczy w przygotowaniach. - Zapowiedziałem, będziemy to realizować. W tej sprawie są rozmowy - powiedział dziennikarzom. W nawiązaniu do stanowiska Rosji, która domaga się prawa do przeprowadzenia dodatkowych kontroli w polskich zakładach mięsnych, Sawicki powtórzył polskie stanowisko. - W momencie, kiedy Rosja zgodzi się na uchylenie embarga na import naszych produktów mięsnych, my wpuścimy rosyjskie kontrole do naszych zakładów. Nie ma potrzeby wprowadzania wcześniej kontroli do tych zakładów, które nie eksportują - powiedział.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane