• rozwiń

Spór z Eureko o PZU osłabnie?

Spór z Eureko o PZU osłabnie?

Odpowiedzialny w zarządzie Eureko za spór z polskim rządem o PZU Ernst Jansen (59 lat), przechodzi na emeryturę. Nie zostawi jednak niezałatwionych spraw - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Ernst Jansen od 1 października (czyli z datą przejścia na emeryturę) zostanie doradcą zarządu Eureko. - Nadal będzie jednak odpowiadać za proces przed trybunałem arbitrażowym o PZU. Nie zamierza zostawić tej sprawy - zapewnia Michał Nastula, prezes Eureko Polska.

W zarządzie holederskiego towarzystwa za inwestycję w Polsce odpowiedzialny będzie wiceprezes Gerard van Olphen. Jest on też członkiem rady nadzorczej PZU. Stanowisko wiceprzewidniczącego rady polskiego ubezpieczyciela, z ramienia Eureko, ma zachować również Ernst Jansen.

Eureko posiada 33 proc. plus jedna akcji PZU. Od sześciu lat Holendrzy spierają się z polskim rządem o dokończenie prywatyzacji największego polskiego ubezpieczyciela. Powołują się przy tym na zawartą umowę, która obiecywała im kolejne akcje i kontrolę nad największym polskim ubezpieczycielem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane