• rozwiń
  • WIG20 2324.21 +0.38%
  • WIG30 2675.13 +0.38%
  • WIG 60527.98 +0.25%
  • sWIG80 11893.09 -0.38%
  • mWIG40 4108.62 -0.02%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Spór płacowy w polskim Fiacie trwa

Spór płacowy w polskim Fiacie trwa
Foto: TVN24.pl Foto: Sporu w Fiacie ciąg dalszy

Fiaskiem zakończyły się czwartkowe rozmowy płacowe w jednej z polskich spółek Grupy Fiata - Fiat Services. Związkowcy liczą na efekty rozmów z przedstawicielami centrali koncernu z Turynu.

Dyrekcja Fiat Services chce rozpocząć kolejne rozmowy o podwyżkach dopiero po Nowym Roku. Jednak wiceszef "Solidarności" w spółkach Fiata Rajmund Pollak powiedział, że 19 grudnia z załogą mają spotkać się przedstawiciele dyrekcji koncernu z Turynu.

Od tygodnia w FS trwa pogotowie strajkowe. Pracownicy domagają się wyższej nagrody świątecznej (otrzymują po 1,5 tysiąca złotych brutto, podczas, gdy pracownicy Fiat Auto Poland otrzymali 2 tysiące brutto), wypłaty jednorazowo 500 złotych za wprowadzenie nowego modelu fiata 500, a także podwyżki płacy w wysokości 1 tysiąca złotych brutto.

- Dyrekcja nie przedstawiła na razie żadnych propozycji podwyżek. Dowiedzieliśmy się jedynie, że 19 grudnia przyjadą przedstawiciele dyrekcji z Turynu. W tym dniu wszyscy pracownicy FS, na znak protestu, przypną do ubrania czarne wstążeczki -powiedział Pollak.

Pollak dodał, że "Solidarność" zamierza obecnie skoordynować protest w zakładach Fiata w Tychach i Bielsku-Białej. W firmach prowadzona jest ankieta, która ma dać odpowiedź na pytanie, czy załoga popiera stanowisko "Solidarności".

Wiceszef "Solidarności" Fiata zapewnił, że protest skłonni są poprzeć także związkowcy z Włoch.

We wtorek w sprawach płacowych porozumiała się dyrekcja Fiat Auto Poland z większością pozostałych związków w spółce. Pracownicy otrzymają od 1 stycznia podwyżkę średnio 310 złotych brutto. Za przepracowane soboty i niedziele otrzymają dodatek w wysokości 750 złotych. Porozumienia nie podpisała "Solidarność".


Fiat Services świadczy usługi dla innych spółek koncernu - zajmuje się administracją księgową, finansami, administracją personelem i płacami.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane