• rozwiń

Spór o miliony za blaszkę na kopercie

Spór o miliony za blaszkę na kopercie
Foto: TVN24 Foto: Integer odpowiada: Działamy zgodnie z prawem

Firma Integer.pl złożyła w sądzie odpowiedź na pozew Poczty Polskiej. Działająca na rynku pod marką InPost firma odrzuca roszczenia Poczty, domagającej się sumy niespełna 61 milionów złotych. Na tyle państwowy operator wycenił swoje straty na rynku najlżejszych przesyłek.

"W treści odpowiedzi na pozew emitent podtrzymał w całości swoje dotychczasowe stanowisko o całkowitej bezpodstawności roszczeń Poczty Polskiej i w związku z tym wniósł o oddalenie powództwa w całości oraz zasądzenie kosztów postępowania w maksymalnej wysokości" - napisał giełdowy Inpost w swoim komunikacie.

Spółka podała też, że do odpowiedzi na pozew dołączyła opinię prawną niezależnego eksperta.

Poczta Polska złożyła pozew sądowy, uznając, że jej konkurent uzyskał bezprawnie korzyści przesyłając listy, co do których zgodnie z prawem to ona ma monopol. Zgodnie z prawem do 2013 roku przesyłki o wadze do 50 gramów może przesyłać jedynie Poczta Polska. W zamian musi ona utrzymywać uzgodnioną z Urzędem Komunikacji Elektronicznej sieć placówek, z których część jest nierentownych.

Jednak w ostatnich latach do przesyłek, których waga mieści się w ustawowym ograniczeniu często jest dokładane "dociążenie". Integer ma nawet przygotowane w tym celu specjalne blaszki z firmowym stemplem. Operator utrzymuje jednak, że działał i działa zgodnie z prawem.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane