• rozwiń

Społem zwiera szyki

Społem zwiera szyki
Foto: Wikipedia/Piotrus Foto: Społem zwiera szyki

Społem rusza na podbój rynku. Tworzące ją spółdzielnie z różnych regionów Polski wracają właśnie do planów konsolidacji. Dzięki ścisłej współpracy chcą poprawić warunki zaopatrzenia i obniżyć ceny, przez co rzucą wyzwanie nie tylko konkurencyjnym sieciom detalicznym, ale także firmom hurtowym - pisze "Puls Biznesu".

- W ramach dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia i ochrony naszej niezależności zawiązaliśmy spółkę Krajowa Platforma Handlowa Społem, której zadaniem będzie dokonywanie wspólnych zakupów wybranych towarów u różnych producentów. Wspólna agencja zakupowa będzie stanowić element przeciwwagi dla zewnętrznych hurtowników. Dzięki niej zapewnimy sobie zakupy po korzystnych cenach, ale też będziemy lepiej zorientowani w obecnych tendencjach cenowych na rynku - mówi "Pulsowi Biznesu" Jerzy Rybicki, prezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców Społem (KZRSS Społem).

Tysiące sklepów

Realizacja projektu jest już bardzo zaawansowana. Platforma dostała już pełnomocnictwa do negocjacji od ponad 100 spółdzielni z całego kraju i w sumie reprezentuje ponad 1000 sklepów.

Wszystkie spółdzielnie Społem prowadzą w Polsce 3,5 tys. sklepów, których łączne obroty wynoszą blisko 8 mld zł.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane