• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Spłacasz kredyt w obcej walucie? Sprawdź jak ją tanio wymienić

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Osoby spłacające kredyt w obcej walucie nie muszą kupować jej w banku, w którym zaciągnęły pożyczkę. Jeżeli sami kupią potrzebną na spłatę raty walutę, to mogą sporo zaoszczędzić.

Rekomendacja antyspreadowa pozwala na spłatę kredytu walutowego bez pośrednictwa banku.

- Możemy kupić walutę prosto z kantora. Problem jednak jest w tym, że trzeba wówczas tą kupioną walutę wpłacić na konto, a to wcale nie musi być bezpłatne. Mogą pojawić się koszty związane z zasileniem konta - radzi Aleksandra Łukasiewicz ze Związku Firm Doradztwa Finansowego.

Taniej w internecie

Łukasiewicz radzi, że alternatywą dla kantorów ulicznych mogą być kantory internetowe. - Są tanie i oferują przelew pieniędzy bezpośrednio na nasze konto walutowe. Na ten rynek powoli wkraczają też banki oferując tanią możliwość zamiany waluty za pomocą platform walutowych udostępnianych w serwisach bankowych - tłumaczy.

Osoby spłacające kredyt w obcej walucie nie muszą jej kupować w banku, gdzie zaciągnęli pożyczkę. Mogą zaoszczędzić, bo sami wybierają moment, w którym decydują się na zakup, a także wybierając najtańsze miejsce np. kantor internetowy.

- Szacuje się, że funkcjonuje około 50 kantorów online. Daje to szeroki wybór klientom, którzy zyskują na konkurencji tych firm - twierdzi Łukasiewicz.

Bez regulacji KNF

Klienci, którzy chcą w ten sposób kupić obcą walutę nie powinni się obawiać, bo dotąd nie było przypadków skarg na kantory online. - Warto podkreślić, że internetowe kantory nie podlegają regulacjom Komisji Nadzoru Finansowego, ale to nie znaczy, że nie można im zaufać, bo na rynku usług finansowych działa tak wiele firm - mówi Łukasiewicz i dodaje, że dotąd nie było niepokojących sygnałów mówiących o tym, że na rynku kantorów internetowych dzieje się coś niepoprawnego, a wręcz odwrotnie zyskują na popularności.

- Gdyby kantory internetowe wykazały się choć minimalną dozą nieuczciwości, to w gronie internautów taka informacja rozprzestrzeniłaby się błyskawicznie - przekonuje Łukasiewicz.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane